Apartamenty Willa Puck

O nas

Willa Puck

Puck to idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią tłumów i hałasu, uwielbiają spacery, wycieczki rowerowe brzegiem morza, ciepłą wodę, sporty wodne (w szczególności windsurfing i kitesurfing) i klimat nadmorskich małych miejscowości. Puck to również bardzo dobra baza wypadowa do trójmiasta czy na półwysep helski. Miasto szybko się rozwija. Jest tu kilka świetnych restauracji, natomiast baza hotelowa powiększa się z roku na rok.

Dla rodzin z dziećmi nie ma lepszego miejsca. Zatoka jest płytka i bardzo ciepła. Plaża szeroka, czysta i strzeżona. Atrakcji również nie brakuje nawet gdy pogoda chwilowo się popsuje. Trzeba się spieszyć póki miejsce to jeszcze nie jest zdominowane przez tłumy turystów, co na pewno w niedalekiej przyszłości nastąpi biorąc pod uwagę fakt, że Ci którzy tu byli zawsze wracają.

Willa Puck ma idealną lokalizację. Zaledwie 200 m od nadmorskiej promenady i 50 m od puckiego rynku, jednocześnie pozostając na uboczu od miejskiego zgiełku.

200 m

Do morza

13

apartamentów

11

lat razem

+500

opinii

Historia obiektu

Budynek, w których obecnie mieści się Willa Puck – został zakupiony przez obecnych właścicieli w grudniu 2009 roku. Budynek został wybudowany w XIX wieku i pełnił różne funkcje. W czasie II wojny światowej funkcjonował tu areszt, po wojnie – przedszkole. Bardzo długo swoją siedzibę miała tu powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna i najczęściej z tym miejscem kojarzy się on lokalnym mieszkańcom.

Gruntowny remont zajął ponad 2 lata. Wymienione zostały wszystkie okna, instalacje, naprawione stropy i dach. Pogłębiona została piwnica, a pod jej całą posadzką został położony drenaż (budynek mieści się na dawnej fosie Miasta Puck). Samo oczyszczenie cegieł z tynku i ich renowacja zabrała pół roku. Piwnica ma też kamienne fundamenty, które razem z naturalną cegłą tworzą niepowtarzalny klimat. Właściciele chcieli zachować charakter tego miejsca, dlatego tyle pracy i wysiłku zostało włożone w renowacje podziemia budynku. Teraz nasi Goście mogą cieszyć się śniadaniami podanymi w tym wyjątkowym miejscu. Z piwnicy z filiżanką kawy można przenieść się do ogródka.

Apartamenty urządzone zostały w stylu klasycznym, są wygodne i przytulne. Każdy posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny. Dysponujemy łóżeczkami turystycznymi, wanienkami i krzesełkami do karmienia małych dzieci. Pierwsze apartamenty zostały oddane do użytku w czerwcu 2012 roku. Na dzień dzisiejszy nasza ocena na stronie booking.com to 9,4 na ponad 500 opinii. Bardzo cieszy nas, że nasz trud zostaje doceniony przez Gości hotelowych.

Kawiarnia została otwarta rok później. Celem było stworzenie miejsca, którego jeszcze w Pucku i okolicach nie było: kawiarni na standard europejski, otwartej od wczesnych godzin porannych, do późnego wieczora, z niewysokimi cenami, ciastami i deserami, które od A do Z przygotowujemy na miejscu. Od samego początku nasze miejsce cieszyło się i cieszy sympatią turystów i mieszkańców. To miejsce bardzo się przyjęło i wbrew naszym początkowym obawom żyje i ciągle przyciąga nowych Gości, nawet poza sezonem.

Właściciele nie lubą stagnacji, lubią się rozwijać dlatego też w roku 2018 kupili działkę przylegającą bezpośrednio do budynku Willi Puck i w roku 2019 oddali do użytku zewnętrzny podgrzewany basen i nowy ogródek kawiarniany. Część zakupionego budynku została przeznaczona na magazyn i warsztat rowerowy. Przyjeżdżając ze swoim rowerem – można go bezpiecznie przechować.

muszelka w tle